Pokud víš, že je Expedice Mars soutěž přesně pro tebe, pak by tě motivační dopis rozhodně neměl zastavit hned na začátku. Možná je Expedice právě ta příležitost, která ti jednou pro vždy změní život! Proto neměj z dopisu strach, v tomto článku ti poradíme, jak takový dopis napsat.

 

Cílem motivačního dopisu je pořádně se prodat. Pokud jsi odborník v mluvení o sobě, pak by ti to nemělo dělat problém (a mezi námi, o sobě určitě umí mluvit úplně každý). Celková délka dopisu by při velikosti písma 12 neměla přesahovat jednu stránku formátu A4.

 

Dopis vždycky začni oslovením, například: „Vážení organizátoři…“

 

Dále se představ, kdo jsi, kolik ti je let, kde studuješ, odkud víš o Expedici a proč se chceš do soutěže zapojit. To všechno jsou věci, které můžeš v úvodu dopisu zmínit.

 

V další části nám řekni něco více o sobě – jaké jsou tvé koníčky a zájmy? Děláš i nějaké sporty? Jaké jsou tvé největší úspěchy? Zde můžeš také říct, jaká jsou tvá očekávání od Expedice, co se chceš v soutěži naučit, čím pro tebe bude přínosem. Můžeš nám také napsat, jaké jsou tvé plány do budoucna (studium, kariéra atd.)

 

Na závěr nám řekni, proč si myslíš, že budeš ty osobně pro Expedici přínosem. Proč si myslíš, že se do soutěže hodíš? Jde ti týmová práce? Umíš pracovat i samostatně? Jsi přirozený vůdce party? Máš vynikající znalosti? Neboj se, pořádně se vychval a dokaž, že se bez tebe Expedice neobejde.

 

Na závěr napiš krátké shrnutí a nezapomeň na rozloučení a podpis.

 

Motivačního dopisu se tedy opravdu neboj, mluvit budeš jen a jen o sobě. Už se těšíme, až nám ho pošleš!