Středa přešla a s ní se už i simulovaná mise přehoupla přes svou polovinu. Astronauti úspěšně přistáli na povrchu Marsu a v pořádku se vrátili na palubu lodi. Během zmíněného návratu je však opustil reportér Zpráviček z ČT :D, jenž se za těch pár dní stal právoplatným členem posádky. I přes ohromení a smutek se naši účastníci simulovaného letu byli schopni vrátit k práci a pilně se věnovat všem experimentům. Na oslavu výstupu na Mars je po večeři čekalo příjemné překvapení v podobě volného večera a zábavných aktivit. 

Pokud vás zajímá detailnější průběh dne z pohledu astronautů, pokračujte čtením jejich palubního deníku. 


 

Čas

Zapisovatel

Zápis

2:45

Kuba V polovině mé noční hlídky s Michalem nám přes cestu přeběhla nějaká šílená duhová kočka, nejspíše došlo ke srážce. Naše loď však nevykazuje známky poškození.

4:06

Tomáš Toman a Pepan nastupují do služby. Další spánek bude nejspíš zas až večer kolem 23:00

5:48

Pepa Naše služba se už blíží ke konci. Zvládli jsme během ní udělat poměrně dost věcí. Finišovali jsme projekt na vlnovou délku, Tomáš udělal další graf na wimp, dost jsme postoupili s protokolem na Michelsona a já se teď v posledních minutách snažím dokončit protokol na jahodu.

9:04

Kuba Hlasování o výstup na Mars jsem vyhrál já a Tom, nemůžeme se dočkat, co nás čeká.

11:48

Pepa Už se blížíme k Marsu a tak si naši astronauti připravují skafandry, vlajky a experiment na rudou planetu. My ostatní se závistí přihlížíme a pracujeme na dalších experimentech. Třeba jednou vystoupíme na ten opravdový Mars…

Kromě experimentů a podobných běžných věcí, které tu děláme, jsme s Lukášem nahrávali medailonky do televize.

12:09

Adéla Pepa radí: “Nikdy neříkej: Nikdy neříkej nikdy”

12:12

Adéla Začala filosofická diskuze na téma svobody.

12:18

Pepa Nové moto: “ŠUTRY, ŠUTRY, ŠUTRY, ŠUTRY, ŠUTRY, ŠUTRY, …”

12:19

Pepa Nikdy neříkej: Nikdy neříkej nikdy” – neznámý sportovec. Často chybně připisováno Josefovi Poláškovi.

12:56

Adéla Úspěšně jsme zadokovali.

13:21

Michal Zbývá 10 minut před výstupem na Mars. Napětí by se dalo krájet…

14:08

Adéla Kosmonauti Tomáš, Kuba a Lukáš vystoupili na Mars. Zbytek posádky sleduje přenos z povrchu Marsu.

14:10

Adéla Radujeme se. Rover se rozjel!

15:28

Adéla Kosmonauti se vrátili zpět na loď. Ovšem Lukáš zmizel. Začínají se objevovat různé konspirační teorie o jeho zmizení. Kdo je vrah?

16:16

Pepa Drželi jsme minutu ticha za zesnulého Lukáše. Také jsme mu vytvořili pamětní desku s věcmi, které nám ho připomínají.

17:24

Pepa Už dvě hodiny pracujeme na různých protokolech. Bohužel bez výsledků. Všichni jsme ztracení a zoufalí. Co bude dál..?

18:17

Kuba Proběhlo měření tlaku, stále jsme bezradní

21:00

Kuba Objevila se mikrogravitace a tak jsme se rozhodli natočit ,,blogísek”

 

OSOBNÍ DOJMY

Adéla Dnešek začal mou hlídkou s Lukášem, to jsme ještě nikdo ani netušili, že dnes ho vidíme naposledy. Navrhovali jsme suvenýry, které tiskneme na palubní tiskárně. Dnešek byl plný úspěchů, i přes červený nápis “Damage” se nám podařilo úspěšně dokovat. Naši kosmonauti byli na povrchu rudé planety také úspěšní. Potom zavládlo na lodi zmatení z nenadálého zmizení kosmonauta Lukáše, který vystoupil na Mars a už se nevrátil. Na zdi jsme mu udělali pomník se všemi věcmi, co nám ho připomínají a uspořádali krátký pohřeb, neboť nám bylo sděleno, že zahynul (pozn. org.: nejspíše došlo k omylu, jelikož posádce byla předána pouze informace o jeho zmizení v písečné bouři). Poté jsme pracovali na protokolech. Nejprve se zdálo, že nikdo nemá žádné výsledky, ale pak nám náladu mnohonásobně zvedlo volno, které jsme si velmi užili. Snad nás čeká více volna, neboť to velmi zlepšilo atmosféru na lodi a celkové pocity posádky z expedice.
Josef Nedodáno
Jakub Dnešek začal velmi slibně, podařilo se mi naspat 1,5 hodinky navíc, takže jsem fungoval na 150%. Nejlepší část dne byla od 10 do momentu, kdy jsme se vrátili z výstupu. Poté jsem opět trochu ztratil náladu, to asi proto, že se ztratil Lukáš. RIP. Tato událost mě trápí doteď, všem nám chybí čím dál víc. Po odpoledních útrapách přišel večer a ,,osobní volno”. Hráli jsme super hry a poté natáčeli spot v mikrogravitaci. Naše loď se dnes na chvíli stala domovem místo vězení.
Michal Den začal velice slibně, vždyť toto je právě ten den, kdy vystoupíme na Mars! Už od rána jsme dokončovali všechny projekty, zejména pak rover. Pro něj jsem přes noční hlídku napsal kód pro otáčení a ten nakonec fungoval. Nakonec po úspěšném zadokování Adélou vyšli dva členové naší posádky, Kuba a Tomáš. I těm, co zůstali na lodi, bylo umožněno propojit se aspoň s Marsem pomocí živého přenosu. Poté následovalo nečekané zmizení Lukáše, kterého doteď oplakáváme. Náladu nám zvedlo osobní volno, ve kterém jsme dostali možnost si zahrát hry a natočit video. Zatím nejlepší den!
Tomáš Na dnešek jsem se dobře vyspal a vypadalo to, že bude fajn den. Poté se změnil v super den, když jsem byl vybrán pro vystoupení na Mars. Odpoledne byl už den o něco uvolněnější. Sice jsme dělali experimenty jako vždy, ale nikdo na nás netlačil a zkusil jsem si zase řešit více různých úkolů, takže mě to bavilo. Navečer jsme měli hodinku volno a zkusili jsme natočit krátké video zachycující život v mikrogravitaci. To byla skvělá aktivita. Dnešek byl zatím asi nejlepší den, i když dobré byly všechny.