Vážení rodiče,

 

pokud Vám Vaše dítě oznámilo, že se přihlásilo do soutěže zvané Expedice Mars a chystá se na semifinále, pak se Vám hlavou prohnaly nejspíše dvě myšlenky. Tou první bylo, že vychováváte nadaného a úspěšného člověka. Tou druhou, že se o něj bojíte.

Podobnou situací jako Vy si před Vámi prošly stovky rodičů včetně rodičů nás velitelů. Báli se, že své děti pouští pryč s cizími lidmi, o kterých téměř nic neví.

Tato stránka tedy slouží k tomu, abychom Vás ujistili, že Vašim dětem s námi nic nehrozí. Do všech kol, kterých se budou účastnit Vaše děti, se zároveň zapojuje velké množství organizátorů ve věku od 17 do 23 let - všichni jsou studenty víceletých gymnázií nebo vysokých škol. Na jednoho organizátora obvykle připadá 3-5 dětí a během soutěže se dětem naplno věnujeme.

Své děti můžete na semifinále navíc přivézt osobně a setkat se tak s veliteli. V průběhu všech kol také aktualizujeme náš facebookový profil. Vždy se tedy můžete podívat, co právě děláme.

Cílem Expedice je práce s talentovanou mládeží. Snažíme se podpořit mladé talenty v tom, co dělají, a pokud to jde, tak se je snažíme posunout o kus dál. Řada účastníků Expedice se později dostala ke studiu na nejrůznějších zahraničních středních i vysokých školách. Velké množství studentů studuje v Česku a na Slovensku fyzikální, technické a další přírodovědecké obory třeba i na Univerzitě Karlově.

Zapojením se do Expedice tedy Vaše dítě získá podporu v tom, aby nastartovalo svou vědeckou kariéru a dále se rozvíjelo v oblasti svého zájmu. Účastí v Expedici jeho úspěchy totiž teprve začínají. Možná jej soutěž inspiruje k vlastnímu projektu, možná najde kamarády, s nimiž uspěje v další celostátní, nebo dokonce mezinárodní soutěži. Rozhodně mu ale změníme život.

Expedice Mars je soutěž, která existuje již 15 let. Za ty roky se jí zúčastnilo několik set dětí a jelikož se z účastníků po roce stávají velitelé, máme neustálou zpětnou vazbu, jak se jako semifinalisté nebo finalisté cítili. Právě díky této zpětné vazbě se neustále proměňujeme a vylepšujeme tak, abychom našim účastníkům poskytli možnost vzdělávat se a rozvíjet v bezpečném a přátelském prostředí.