Pokud už máš hotovou registraci, čeká tě vyplnění profilu. Bez toho nám nemůžeš poslat motivační dopis ani postoupit do projektového kola, čímž se připravíš o výhru. Nezapomeň, že někdo Expedici Mars vyhrát musí, tak proč ne zrovna ty?

Výhrou v naší soutěži je exkurze do několika center Evropské vesmírné agentury v Belgii, Holandsku a Německu. Na takovou exkurzi tě nikdo jiný nevezme. Získáš také zkušenost v podobě stohodinové simulované mise na Mars.

Vytvořením profilu se k této výhře můžeš o krok přiblížit, tak se o ni nepřiprav. Přinášíme ti 9 tipů, jak si vylepšit profil tak, aby doplnil tvůj motivační dopis a zaujal organizátory.

 

  1. Svůj profil vyplňuj jako životopis

Díky tomu do něj budou organizátoři moct nahlédnout při čtení motivačního dopisu.

 

  1. Fotografie

Na fotografii by neměl být nikdo jiný než ty. Nechceme vidět tvého psa a nezajímá nás ani fotka tvé oblíbené osobnosti. Ideální fotografie je portrét, nebo od pasu nahoru.

 

  1. Souhlas rodičů

Souhlas rodičů je velmi důležitá část tvého profilu. Bez souhlasu nemůžeš v soutěži postoupit do dalších kol.

 

  1. Přidej citát

V části „O mně“ se můžeš rozepsat a sdělit nám zajímavé informace. Tuto část můžeš například začít tvým oblíbeným citátem, který upoutá pozornost. Na citát poté můžeš navázat například vyprávěním, proč je pro tebe důležitý a čím tě inspiruje. V části „O mně“ se také můžeš rozepsat o svých životních snech.

 

  1. Uveď alespoň 3 mimoškolní aktivity

Pro organizátory soutěže je důležité vidět, že děláš i něco dalšího a máš nějaké koníčky.

Možná jsi vedoucí na dětském táboře, chodíš po škole do hvězdárny, děláš sport, hraješ na hudební nástroj nebo se učíš další jazyk. To vše patří do této části.

Snaž se psát jednotlivé činnosti v bodech pod sebou, aby byly přehledné.

 

  1. Olympiády a soutěže, certifikáty a diplomy piš pod sebe a vždy uváděj rok a umístění

Zároveň si vyber ty, které pokládáš za svůj největší úspěch.

 

  1. Ujisti se, že tvůj profil je kompletní

Snaž se mít v každé položce profilu vyplněnou alespoň jednu věc. Tím totiž organizátorům ukážeš, že máš nějaké zájmy, kterým se opravdu věnuješ.

 

  1. Motivační dopis pošli co nejdříve

Čím dříve pošleš dopis, tím dříve můžeš pracovat na projektu z projektového kola, které končí v polovině července. Jak napsat motivační dopis se můžeš podívat zde.

 

  1. Dej odkaz na Facebook

Již několik let mají soutěžící možnost umístit odkaz na svůj profil v Expedici na svůj Facebook. Kliknutím na odkaz ti dají tví přátelé hlas a soutěžící s nejvíce hlasy automaticky postoupí do semifinále. Tento odkaz se ti tedy může hodit jako pojistka, kdyby se tvůj projekt neumístil mezi postupujícími.